Pavol Balák – Poistenie & Financie

S kým budete Spolupracovať?

Moje meno je
Ing. Pavol Balák

Pracujem ako finančný sprostredkovateľ a vďaka tomu môžem pomáhať ľuďom vyberať správne finančné produkty, pomáham im so získavaním hypoték, aby moji klienti mohli čo najskôr bývať vo svojom alebo nastavovať poistenia tak aby v nepredvídateľných životných situáciách neostali na všetky náklady sami. 

Vždy som sa snažil robiť si svoju prácu čo najlepšie. Vďaka tomu sa teraz starám o desiatky spokojných klientov. Aby som sa k tomuto dopracoval, stálo ma to veľa času, práce a obety. Táto cesta určite nebola jednoduchá ale stála zato, pretože môžem robiť prácu ktorá ma napĺňa. 

Chcete o mojom príbehu vedieť viac? Skrolujte nižšie 🙂 

Rozbehnutá kariéra strojného inžiniera...

Písal sa rok 2015, ja som končil strednú školu na Gymnáziu v Tvrdošíne. Ako mnoho ďalších študentov som ani len netušil kde budem pokračovať v štúdiu. Nakoniec som sa rozhodol ísť na technickú univerzitu do Žiliny, pre vyhliadku dobrého zamestnania som sa rozhodol pre strojnícku fakultu. V tom čase bola strojnícka fakulta v Žiline umiestnená prestížnym rankingovým systémom ARRA ako druhá najlepšia technická fakulta na Slovensku. Nemal som preto nad čím uvažovať. Vedel som že keď vyštudujem túto univerzitu tak si zabezpečím dobre platenú prácu v stabilnom zamestnaní.

Päť rokov prešlo ako voda a ja som sa ocitol na konci mojej študijnej cesty s vyhliadkami na budúcnosť. Všetko vyzeralo naozaj skvelo, už popri škole som tri roky pracoval pre najväčšieho zamestnávateľa na Orave. Pred koncom štúdia sme dokonca boli dohodnutý na podmienkach ďalšej spolupráce a predo mnou sa črtala sľubná kariéra v Strojárskom priemysle.

Univerzitu som skončil s vyznamenaním s červeným diplomom.

Človek mieni, pán Boh mení...

Koncom roka 2019 sa vo svete začali objavovať prvé správy ohľadom nového vírusu Covid-19. Vtedy ešte nikto poriadne netušil aké následky to bude mať. Na Slovensku to prepuklo v marci a od vtedy všetko išlo dolu vodou. Táto kríza ovplyvnila mnoho životov, tak ako ovplyvnila aj ten môj.

Do podnikov na celom Slovensku prišla neistota, nevedelo sa či budú nové zákazky a zamestnávatelia ani len nevedeli či si budú môcť udržať pôvodných zamestnancov, takže ich ani nenapadlo naberať nových.

Pre mňa to znamenalo, že na práci na ktorej som bol dohodnutý sa odstúpilo a ja som zrazu zo dňa na deň nevedel čo budem robiť a ako sa zariadim.

Ako mi rodinná tradícia pomohla ukázať nové smerovanie...

V tom čase otec pracoval ako likvidátor pre najväčšiu poisťovňu na Slovensku. Pracoval tam viac ako 20 rokov a dovolím si tvrdiť, že je jeden z najväčších odborníkov na likvidáciu poistných udalostí na Orave. Ľudia si k nám bežne chodili po rady, pýtali sa ako majú riešiť poistné udalosti, na koho sa majú obrátiť a ako majú riešiť problémy po dopravných nehodách.  Za tieto roky sa u nás vystriedalo množstvo ľudí ktorí prichádzali s rôznymi problémami, na ktoré si nevedeli dať rady. Príbehy týchto ľudí mi pomohli uvažovať inak, vcítiť sa do kože týchto ľudí a chápať to čo prežívali. Všetky tieto skúsenosti ma formovali a ani som len netušil, že jedného dňa sa mi to môže hodiť.

Nápad, ktorý stál za vyskúšanie...

Po skončení školy čas plynul a ja som si stále nevedel nájsť prácu. Moja nálada bola na úrovni mrazu. Nevedel som čo budem robiť a uvažoval som už nad všetkými možnými profesiami. V tom môj otec dostal nápad, ktorý stál za vyskúšanie.

Ten nápad spočíval v tom, že odložím kariéru strojného inžiniera bokom a začnem sa venovať poisteniu. Táto myšlienka mi postupom času začala dávať stále väčší zmysel, pretože som vždy chcel pomáhať ľuďom a táto oblasť pre mňa nebola novou.

Dal som sa na dlhú cestu, bez jasného konca. No ako sa hovorí – všetko zlé je na niečo dobré. Stará pravda ktorá stále platí. Náhoda života nás niekedy dovedie na cesty o ktorých sme pred tým ani len neuvažovali.

Nebol som si istý, či to vlastne bude fungovať...

Ak si niekto myslí že som sa do toho pustil a hneď mi to išlo od ruky, tak ho asi budem musieť sklamať. Moje začiatky neboli ani z ďaleka jednoduché a mal som mnoho pochybnosti a prekážok, ktoré som musel krok po kroku prekonávať. Vedel som že na Orave je množstvo finančných agentov a ľudí ktorý sa pohybujú v oblasti financií. Preto som sa neustále držal pri zemi a nemal som z toho veľké oči (myslím, že toto mi ostalo doteraz).

Na začiatku som sa zameriaval na poistenie. Pýtal som sa ľudí v mojom okolí, aké poistky majú uzatvorené. Na moje prekvapenie som zistil, že väčšina platí oveľa viac ako by mohli alebo majú poistenie zle poskladané. Takýmto spôsobom som opravoval zmluvy, ktoré ľudia zbytočne preplácali a často ich ani poriadne neochraňovali. 

Postupne som k poistkám prikladal ďalšie produkty a ľuďom som tak mohol pomáhať v oveľa širšom zábere. Krok po kroku som sa tak zlepšoval a ľuďom prinášal stále vyššiu hodnotu. Dnes sa už venujem všetkým finančným sektorom a to od hypoték až po dôchodkové zabezpečenie a investičné poradenstvo.

Chýry sa šíria rýchlejšie ako oheň...

Orava je malá a chýry o niečom novom sa šíria veľmi rýchlo. Začali ma preto oslovovať ľudia ktorý potrebovali uzatvoriť poistenie, druhý pilier alebo pomôcť s uzatvorením hypotéky. Neustále som stretával nových ľudí, nové príbehy a emócie. Tieto skúsenosti ma posunuli vpred tak ako človeka tak aj ako odborníka a špecialistu v oblasti financií. 

Išiel som do tohto projektu s cieľom zlepšovať ľuďom život a pomáhať im. A bol som šťastný, keď som videl že sa to dá robiť takouto cestou. Keď sa spoja dlhoročné skúsenosti a know-how s úmyslom pomáhať, výsledkom sú spokojné referencie ľudí.

Pribúdali mi pozitívne recenzie a ako som už spomenul, Orava je malá a ľudia sa veľmi rýchlo o všetkom dozvedia. Od toho momentu to išlo viac menej samo. 

Verím, že to čo sa mi podarilo dosiahnuť je výsledkom toho, že som pre každého robil to, čo by som urobil aj sám pre seba. Verím v spravodlivú prácu, verím v to, že ak chcem niečo robiť dlhodobo, tak je to možné jedine správnou a poctivou cestou.

Prečo nie som len ďalší „finančňák“?

(Napriek tomu, že som finančný agent tak nie som ten typický „finančňák“ ktorého uvidíte behať v obleku a s kufríkom. Uprednostňujem odborný prístup a vedomosti namiesto  pekných rečí a amerického úsmevu.)

Radím len to čo naozaj funguje.

Radím iba to čomu sám verím a čo sám praktizujem.

Ponúkam čestnosť ale taktiež ju vyžadujem.

Najdôležitejšia hodnota v podnikaní ale aj v živote je pre mňa čestnosť. Nebudem vám tvrdiť že najlepšie poistenie môžete mať iba v poisťovni X, len aby som na tom zarobil pár euro navyše, ak existujú lepšie možnosti. Poctivý prístup je pre mňa nesmierne dôležitý a tak ako ho ponúkam ja, tak ho vyžadujem aj od svojich klientov.

Viem aj zložité veci podať jednoducho a zrozumiteľne.

Nepotrebujem vás ohurovať odbornými výrazmi, ktorým nebudete sami rozumieť. Dôležité je pre mňa aby ste rozumeli to čo vám budem hovoriť, aby to pre vás malo naozajstný význam.

Mojím cieľom je dlhodobá spolupráca.

Krátkodobý zárobok pre mňa nemá zmysel, chcem aby naša spolupráca bola dlhodobá a tak aj pristupujem. Preto je Vaša spokojnosť na mojom prvom mieste.

Mojou najväčšou motiváciou je spokojnosť ľudí ktorým pomáham.

Keď viem že ľudia ktorý za mnou prídu s problémom a odídu bez problému, tak to ma dokáže nakopnúť viac ako ranná káva.

Čo o spolupráci so mnou hovoria moji klienti

Vzdelanie ja u mňa na prvom mieste

Máte záujem o Spoluprácu?

Nemám čarovný prútik ktorým vyriešim všetky vaše problémy.

Ale môžem vám pomôcť v tom čo naozaj viem a využiť pri tom moje know-how, ktoré mne a mojím klientom, skutočne funguje. 

Ak si myslíte, že Vám moje služby môžu poskytnúť pridanú hodnotu, budem veľmi rád, ak sa mi ozvete a môžeme sa následne porozprávať o Vašej predstave spolupráce a Vašich požiadavkách. 

Zistite, že finančné služby sa dajú robiť aj slušne, odborne a čestne.

Verified by MonsterInsights